Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Wybór tłumika sportowego – na jakie rzeczy należy zwrócić swoją uwagę

Jeżeli ktoś będzie chciał polepszyć parametry albo wygląd posiadanego samochodu, to niejednokrotnie decyduje się na jakieś stuningowanie go. Najczęściej posiadaczy aut wybierają tuning wyglądu i mechaniczny, do którego zalicza się między innymi wymienienie tłumików na sportowe modele. Zwykłe tłumiki projektowane są tak, aby zagwarantować możliwie jak największe wyciszenie, a kwestia mocy jest tu mniej istotna.

W sportowych modelach zwiększeniu ulega przepływ spalin, co z jednej strony skutkuje podniesieniem mocy jednostki napędowej, a z drugiej też się zmienia wydawany przez samochód dźwięk. Jednak jeżeli decydował się ktoś będzie na takie rozwiązanie, to pamiętać powinien o paru ważnych kwestiach. Po pierwsze takie tłumiki muszą być w pełni zgodne z przepisami, które aktualnie obowiązują, zwłaszcza jeżeli chodzi o ich poziom głośności.

Sprawdzone firmy, na przykład takie jak RM motors w swojej ofercie posiadają wyroby które ten warunek spełniają, ale na rynku można też trafić na modele, które mogą nie przejść obowiązkowych badań technicznych albo spowodować zatrzymanie przez policję dowodu rejestracyjnego. Istotna też będzie odpowiednia jakość wytworzenia, czyli przede wszystkim zastosowane materiały do produkcji, lecz również dostosowanie do konkretnego modelu auta. Jeśli ktoś będzie chciał iść jeszcze trochę dalej, to może się pokusić o zainstalowanie w posiadanym aucie downpipe. Rozwiązanie to także może zwiększyć dodatkowo moc silnika o następne parę mechanicznych koni.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY