Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna » Opony do widłowych wózków – jakie są ich podstawowe rodzaje

Opony do widłowych wózków – jakie są ich podstawowe rodzaje

Codzienne użytkowanie wózków widłowych wiąże się z tym, że trzeba je regularnie serwisować. Jednak z istotniejszych rzeczy to wymiana opon, jeżeli obecnie używane są już zbyt mocno zużyte. Opony w takim sprzęcie są ogromnie ważne, gdyż wpływają na koszt obsługi tych urządzeń, lecz również na bezpieczeństwo transportowanych ładunków. Dzielą się one na dwie podstawowe grupy, to znaczy pełne i pneumatyczne. Pneumatyczne wersje wyglądają podobnie jak te, które się powszechnie spotyka w samochodach, choć rzecz jasna konstrukcyjne są one dopasowane do warunków pracy tych pojazdów. Stanowią one tańsze rozwiązanie, a ich dużym plusem jest duży poziom elastyczności.

Z tego też powodu takie opona do wózka widłowego świetnie się sprawdza do przewożenia delikatniejszych ładunków, które będą wymagać odpowiedniej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Lubartów są też wykorzystywane na nierównych podłożach, jednak w pewnych sytuacjach dość mocno się zużywają.

Z tego też powodu warto wtedy pomyśleć o zamontowaniu opon pełnych, które w środku nie mają powietrza a specjalną mieszankę gumową. Takie opony cechują się wysoką odpornością na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Poza tym nie ma w nich niebezpieczeństwa tego, że opona zostanie przebita i będzie ją trzeba awaryjnie wymieniać lub naprawiać. Lecz w przypadku takiego rozwiązania liczyć się trzeba z wyższymi kosztami, ponieważ takie modele są nieco droższe od pneumatycznych. Również wymiana jest bardziej wymagająca, bo trzeba używać specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz