Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna » Jak jest wykonywane świadectwo energetyczne

Jak jest wykonywane świadectwo energetyczne

Jednym z ważniejszych dokumentów, jakie muszą posiadać właściciele dużej części domów i mieszkań, jest Certyfikat energetyczny. Dokument ten ma za zadanie przede wszystkim poinformować, ile energii potrzebne będzie do jego ogrzewania i codziennej eksploatacji. A to bardzo się może różnić zależnie od wielkości budynku, jego wyposażenia i stanu technicznego.

Posiadanie takiego świadectwa pozwoli na przykład kupującym czy wynajmującym oszacować, na jakie wydatki muszą się nastawić i jakich inwestycji będą potrzebować. Samo świadectwo wykonane być może jedynie przez certyfikowaną osobę, która posiada niezbędne doświadczenie i umiejętności. Jeśli będzie chodziło o koszty, to nie są one jakoś bardzo wysokie. Za nieduże mieszkanie albo garaż bez problemów wystarczy kwota około 300 złotych, przy większych budynkach będzie ona kilkukrotnie większa.

Przepisy określają dokładnie, które z informacji powinny zawierać wykonane w prawidłowy sposób Świadectwa energetyczne. W dokumentach tych znaleźć się więc musi zdjęcie frontowe obiektu, dokładny plan z wymiarami poszczególnych pomieszczeń, oraz informacja o budowie ścian i stropów. Trzeba też uwzględnić technologię ogrzewania wnętrza, jak również podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Istotnym elementem także będą wyliczenia zrobione przez osobę przygotowującą certyfikat, do jakich bierze się uzyskane dane. Tego typu certyfikat po zrobieniu jest ważny przez dziesięć lat, ale jeżeli w międzyczasie wykona się jakieś modyfikacje, to trzeba go zrobić ponownie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz