Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna » Jak jest wykonywane energetyczne świadectwo

Jak jest wykonywane energetyczne świadectwo

Właściciele domów i mieszkań mają sporo rozmaitych obowiązków. Od pewnego czasu jeden z nich to posiadanie świadectwa energetycznego. Świadectwo energetyczne to dokument, jaki określa dokładnie, jakie jest zapotrzebowanie na energię, związane z codziennym użytkowaniem budynku. W pierwszej kolejności będzie to dotyczyło wentylacji i ogrzewania, ale też oświetlenia czy podgrzewania wody użytkowej.

Nasze przepisy wiążące się z koniecznością robienia tego typu świadectw są oparte na unijnych przepisach, i nasze krajowe prawodawstwo zostało do nich dostosowane. Obecnie takimi certyfikatami muszą dysponować wszystkie budynku, które zostały postawione po roku 2009, oczywiście każdy nowy również podlega temu obowiązkowi. Jeśli będzie chodzić o budynki starsze, to właściciel zrobić będzie musiał świadectwo tylko wówczas, kiedy zamierza swoją nieruchomość wynająć albo sprzedać. Lecz wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas wszystkie obiekty będą musiały posiadać taki dokument, gdyż przepisy dość wyraźnie idą w takim kierunku.

Aktualnie Świadectwa energetyczne są dość szybkie do zrobienia, ponieważ na rynku działa wielu specjalistów, którzy robią takie rzeczy. Ceny za wykonanie audytu rozpoczynają się od trzystu złotych za niewielki garaż czy mieszkanie, a mogą się skończyć nawet na kilku tysiącach przy większych, wielorodzinnych budynkach. Pamiętać też należy, że jeżeli ktoś sobie zaniedba zrobienie świadectwa, to może być narażony na karę. A ta wcale nie jest mała, bo wynieść może nawet 5 tysięcy złotych.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz