Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Zaburzenia stresowe i terapia zaburzeń nerwowych

Depresja u kobiet może być zauważana, jako szybciej i częściej występująca aniżeli depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako bardziej podatne na depresję, która w dodatku wielokrotnie zostaje nierozpoznana. Być może wynika to z tego, iż kobiety sporadycznie zgłaszają się do doktora, a to powoduje, iż depresja rzadziej zostaje nierozpoznana. Faktem jest jednakże, iż istnieją różnice fizjologiczne pomiędzy mężczyznami oraz kobietami, które czynią kobiety znacznie bardziej skłonne na depresję. Najważniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Panie mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a do tego zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Lekarstwa zawierające hormony płciowe również mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dosyć nieraz wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co akcentuje terapia uzależnień radom. Na ogół rozpoczyna się ona w sposób niezauważalny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

Często kobieta czuje lęk, zwłaszcza lek o zdrowie oraz rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie z reguły zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest najogromniejsze po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, jakie już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są czynnikiem wyzwalającym u kobiety, która miała predyspozycję do depresji. W ciężkiej depresji kobieta traci kontakt z rzeczywistością, może mieć urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji ma okazję być także zagrożone dziecko.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY