Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

W jaki sposób tablice edukacyjne wpływają na ogólny rozwój dzieci

Jedną z popularniejszych zabawek edukacyjnych w ostatnim czasie są tablice sensoryczne. Tablice te są mało skomplikowane w wykonaniu, a równocześnie świetnie zwracają dziecięcą uwagę i rozwijają ich wyobraźnię i zdolności manualne. Producenci tablic oferują ogromne ich zróżnicowanie. W sprzedaży można znaleźć modele duże i małe, o kilku czy nawet kilkudziesięciu częściach.

Elementy takich tablic również bywają bardzo zróżnicowane, dzięki temu rodzice mogą wybrać taki ich zestaw, który będzie najodpowiedniejszy dla ich malucha. Ceny za tablice edukacyjne rozpoczynają się od 100 złotych, a w przypadku największych kończyć się mogą na kilkuset. W dużej mierze zależą od jakości wykonania i od tego, co się na nich znajduje. Ale taka tablica manipulacyjna może zostać również zrobiona samodzielnie. Jeżeli ktoś ma choć trochę manualnych zdolności, to bez większego problemu powinien sobie z czymś takim poradzić. W pierwszej kolejności należy zacząć od przygotowania odpowiedniej podstawy.

Może ona być wykonana z drewnianej deski, bardzo dobrze nadaje się też na to grubsza sklejka. Deskę czy sklejkę trzeba dociąć do odpowiedniego wymiaru, a potem zeszlifować dokładnie wszystko, żeby nie pozostawić żadnej ostrej krawędzi. Po przemalowaniu bezpiecznym dla dzieci lakierem zabrać się można za dokręcanie elementów. Te mogą być ogromnie zróżnicowane, w zależności od tego co zostanie znalezione. Bardzo dobrze sprawdzają się różnego rodzaju kółka, pokrętła i przełączniki, jakie uczą dzieci różnych nowych ruchów, jednocześnie ucząc wytrwałości i cierpliwości.

Na tablicy przyczepić również można przedmioty wyposażone w klawisze, na przykład telefon komórkowy, kalkulator czy pilot do telewizora. Jeśli rodziców nie przerażają hałasy, to pomyśleć również można o cymbałkach, dzwonku lub trąbce, elementy te świetnie stymulować będą słuch dziecka. Podejmując decyzję o zrobieniu pamiętać należy o tym, że tablica edukacyjna musi zapewnić pełne bezpieczeństwo dla maluchów, tak więc wszystko się na nie musi dobrze trzymać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY