Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna » O czym należy pamiętać przy projektowaniu logo firmy

O czym należy pamiętać przy projektowaniu logo firmy

Dobry projekt logo to ważna sprawa dla każdej firmy – ostatecznie ten element wizualny będzie stanowił wizytówkę wśród klientów. Z takich też powodów zaprojektowanie go należy przekazać specjalistom, a jeśli ktoś chce się wziąć za to samemu, to pilnować kilku istotnych kwestii.

Po pierwsze logo firmy dobrze żeby było możliwie czytelne i proste. Prostota jest bardzo ważna, ponieważ daje wrażenie profesjonalizmu i nowoczesności. Wystarczy przecież przyglądnąć się logotypom światowych koncernów, aby od razu to zobaczyć. Dobra kreacja logo to również zrezygnowanie z większej ilości barw.

Zaleca się, aby ich nie było więcej niż maksymalnie trzy, ale im ich liczba będzie mniejsza tym lepiej. Za pstrokata mieszanina kolorów nie będzie wyglądać zachęcająco, i przyniesie zupełnie odwrotny efekt od zamierzonego. Projektanci powinni także mieć na uwadze na użytą czcionkę. Powinna ona pasować do specyfiki branży, w jakiej działa firma, dużą rolę odgrywają również różne psychologiczne aspekty.

Dużo firm po pewnym czasie działania na rynku decyduje się też na odświeżenie logo. Taki zabieg ma na celu tchnienie nowej energii w markę i wskazanie jej drogi rozwoju. Takie odświeżenie przeprowadzić można w oparciu o dotychczasowy wygląd, lecz niejednokrotnie wszystko się rozpoczyna od nowa. Biorąc pod uwagę powyższe rzeczy zdecydowanie najlepszą opcją jednak będzie zlecenie takiego projektu agencji marketingowej. Taką bez problemów znajdzie się w internecie, wpisują na przykład hasło czytaj dalej o logo firmy i przeglądając otrzymane wyniki.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz