Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Strona główna » Jakie możliwości mają osoby niepełnosprawne w kierowaniu samochodami

Jakie możliwości mają osoby niepełnosprawne w kierowaniu samochodami

Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka dużej części społeczeństwa w naszym kraju. Z takich też powodów bardzo ważne będzie to, aby zapewnić takim osobom jak największe możliwości normalnego funkcjonowania. Dotyczy to wielu różnych obszarów życia, w tym także wiążących się z komunikacją i poruszaniem. Jedną z istotniejszych rzeczy jest chociażby przystosowanie samochodów do kierowania przez osoby, jakie na przykład mają problem z chodzeniem.

Przy nich tradycyjne naciskanie gazu czy hamulca nie wchodzi w grę, ale na rynku jest kilka rozwiązań, które mogą w tym pomóc. Jedno z bardziej popularnych proponuje firma Veigel, a jest to nic innego jak ręczny gaz-hamulec. Taki mechanizm w skrócie jest także znany RGH Veigel, a całe sterowanie odbywa się przy pomocy dźwigni albo pokrętła. Zamontować go można w większości samochodów posiadających w automatyczną skrzynię biegów, i pozwala na bezpieczne i płynne używanie pedałów.

Dzięki wysokiej jakości ten układ pozwala na pełne kontrolowanie pojazdu, nawet w niestandardowych przypadkach. Duże możliwości regulacyjne powinny pozwolić każdemu z użytkowników dopasować położenie do swoich potrzeb, co też przełoży się na wygodę nawet podczas dłuższego podróżowania. Niektóre z modeli ręcznego gazu-hamulca mają inne funkcje, przydatne przy codziennej jeździe, takie jak na przykład włączanie kierunkowskazów czy klaksonu. Duży nacisk podczas projektowania postawiony został na kwestie związane z bezpieczeństwem, z tego też powodu urządzenie to jest używane przez wielu producentów samochodów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz